Музеі і музейныя пакоі Іўеўскага раёна

1. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Іўеўская сярэдняя школа” – комплексны музей.
2. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Трабская сярэдняя школа” – гістарычны музей.
3. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Навучальна-педагагічны комплекс Бакштаўскі дзіцячы сад- сярэдняя школа” – гісторыка-краязнаўчы музей.
4. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Навучальна-педагагічны комплекс Юрацішкаўскі яслі-сад сярэдняя школа” – краязнаўчы музей.
5. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Суботніцкая сярэдняя школа” – комплексны музей.
6. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Навучальна-педагагічны комплекс Бобравіцкі дзіцячы сад- сярэдняя школа” – этнаграфічны музей.
7. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Навучальна-педагагічны комплекс Ліпнішкаўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа” – краязнаўчы музей.
8. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Навучальна-педагагічны комплекс Чарнэльскі дзіцячы сад- базавая школа” – музейны пакой, комплексны.
9. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Навучальна-педагагічны комплекс Эйгердаўскі дзіцячы сад- сярэдняя школа” – музейны пакой, этнаграфічны.
10. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Навучальна-педагагічны комплекс Жамыслаўльскі дзіцячы сад - базавая школа” – музейны пакой, этнаграфічны.
11. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Навучальна-педагагічны комплекс Лелюкінскі дзіцячы сад - сярэдняя школа” – музейны пакой, этнаграфічны.
12. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Геранёнская сярэдняя школа” – музейны пакой, гісторыка-краязнаўчы.
13. Сектар культурна-масавай і асветніцкай работы аг. Дайліды – музейны пакой “Саламяная казка”.
14. Дзяржаўная ўстанова культуры “Іўеўская раённая бібліятэка” – музей бібліятэчнай справы.
15. Бібліятэка-філіял аг.Трабы – этнаграфічны куток.
16. Бібліятэка-філіял аг.Ліпнішкі – этнаграфічны музейны покой.
17. Бібліятэка-філіял аг.Цэнтральны – комплексны музейны пакой.
18. Бібліятэка-філіял в. Красоўшчына – этнаграфічны куток.