“Тут нарадзілася, жыву...”

25 студзеня ў Іўеўскім музеі нацыянальных культур адбылася сустрэча з Аленай Іванаўнай Смалянічэнка, краязнаўцай, пісьменніцай, настаўніцай. Госця пазнаёміла прысутных са сваімі вершамі, апавяданнямі, песнямі. Наведвальнікі мелі магчымасць бачыць унікальны матэрыял з гісторыі Геранён, сабраны і апрацаваны Аленай Іванаўнай, паслухаць песні ў яе выкананні. На персанальнай выставе “Тут нарадзілася, жыву...” прадстаўлены летапіс вёскі Геранёны, летапіс піянерскай дружыны Геранёнскай школы, нумары газет, часопісаў, кнігі, дзе надрукаваны творы, артыкулы Алены Іванаўны, фотаздымкі.

“Тут нарадзілася, жыву...”. Ивьевский музей национальных культур. г. Ивье, 2017 г.