“Музей у чамадане для музея”

Менавіта такая новая інтэрактыўная форма работы пачынае працаваць у Іўеўскім музеі нацыянальных культур. Яе пачынальнікам стала супрацоўніцтва з краязнаўчым музеем “Вытокі” Юрацішкаўскага яслі-сада – сярэдняй школы, якім кіруе Мінаева Галіна Станіславаўна. На выставе “Сімвал матчынай любові”, урачыстае адкрыццё якой адбылося 20 кастрычніка, можна ўбачыць калекцыю рушнікоў з фондаў школьнага музея і з уласнай калекцыі яе кіраўніка, пачуць цікавыя гісторыі звязанныя з гэтымі экспанатамі.

“Музей у чамадане для музея”. Ивьевский музей национальных культур. г. Ивье, 2017 г.