Музейная майстэрня для настаўнікаў

Дзейнасць музея заўсёды сацыяльна значымая, гуртуе вакол сябе дзяцей і дарослых. Супрацоўнікі Іўеўскага музея нацыянальных культур імкнуцца быць запатрабаванымі маладым пакаленнем і таму заўсёды ў пошуках новых форм і метадаў сваёй дзейнасці, якая дазваляе бесперапынна “трымаць” дзіцячую аўдыторыю, абуджаць і падтрымліваць у ёй цікавасць да гісторыі і культуры свайго краю. 31 кастрычніка старшы навуковы супрацоўнік мела магчымасць прэзентаваць дзейнасць музея настаўнікам Іўеўскага яслі-сада – пачатковай школы і наведаць школьны этнаграфічны музей.

Музейная майстэрня для настаўнікаў. Ивьевский музей национальных культур. г. Ивье, 2017 г.